I miejsce Samorządu Studenckiego KPSW

I miejsce Samorządu Studenckiego KPSW

Cały proces rozpoczął się pod koniec października, kiedy to Fundacja Merkury ogłosiła konkurs na najlepszych samorządowców województwa dolnośląskiego.
Kornel Musiał, Agnieszka Wieczysty oraz Ewelina Stępińska - studenci KPSW w Jeleniej Górze -  wysłali swoje zgłoszenie z opisem zrealizowanych do tej pory wydarzeń i inicjatyw. Dzięki swojej aktywności zostali zakwalifikowani do II etapu.
 
Wczoraj (08.11.2016) odbył się II etap konkursu w Wałbrzychu. 10 grup przedstawiało swoje projekty, które chcieliby zrealizować w najbliższym czasie. Zwycięzcami zostali nasi studenci z Samorządu Studenckiego. Przedstawili oni bardzo ważny projekt pod tytułem: "Studencie, Maturzysto #PoznajSwojePrawaIObowiązki". Nagrodą jest trzydniowy wyjazd szkoleniowy oraz środki pieniężne w wysokości 1500 zł na zrealizowanie zamierzonych działań. 

 "Nasz projekt jest wyjątkowy, ponieważ jego odbiorcami będą nie tylko studenci, ale również maturzyści - potencjalni przyszli kandydaci na studia. Obecnie, mało który student zna w pełni swoje prawa i obowiązki. Chciałbym to zmienić. Już niedługo odbędzie się szkolenie z praw i obowiązków studenta na Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze, natomiast nieco później - projekt "Studencie, Maturzysto #PoznajSwojePrawaIObowiązki", czyli szkolenie oraz debata z udziałem specjalistów dla całej Jeleniej Góry" - mówi Kornel Musiał - Przewodniczący Samorządu Studenckiego, inicjator projektu oraz student III roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i resocjalizacyjnej.

Projekt "Dolnośląska Akademia Samorządności" realizowany jest przez Fundację "Merkury" na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, przy wsparciu Pana Cezarego Przybylskiego - Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Pana Krystiana Ulbina - Pełnomocnika Marszałka ds. Współpracy ze Środowiskami Akademickimi oraz Młodzieżowymi.
 
Szczegóły projektu już niedługo. 

Gratulacje dla naszych studentów!


 
design by : LEMONPIXEL.pl